Marta Kaczmarek

Jestem nauczycielem wspomagającym w grupie integracyjnej w przedszkolu. Pracuję z dziećmi z autyzmem. Prowadzę również zajęcia logopedyczne z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz szkolnym.  W Fundacji Centrum Wspierania Rozwoju „Semafor” prowadzę zajęcia logopedyczne i pedagogiczne w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Moje uprawnienia zawodowe to:

• magister Pedagogiki – Edukacja Wczesnoszkolna z Arteterapią
  • studia podyplomowe – Logopedia
  • studia podyplomowe – Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną – Oligofrenopedagogika

Doskonalenie zawodowe (kursy i szkolenia):

• Autyzm nie musi być wyrokiem,
  • Zabawy logopedyczne oraz stymulujące proces budowania słownika dziecka w wieku 3-11 lat,
  • Jak atrakcyjnie prowadzić zajęcia rewalidacyjne?,
  • Zabawy przygotowujące dzieci do pisania liter – Metoda Dobrego Startu,
  • Trudne zachowania dzieci. Wybrane strategie postępowania,
  • Zespół Aspergera – szkolenie Fundacja Pomoc Autyzm
  • Organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej,
  • Instruktor Masażu Shantala,
  • Instruktor Masażu Shantala Body Touch,
  • Wspomaganie dzieci z autyzmem w rozwijaniu funkcjonalnej komunikacji – model AAC,
  • Obsługa oraz wykorzystanie programu MÓWik w terapii osób niemówiących.

W tym roku rozpoczynam również studia podyplomowe na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na kierunku Neurologopedia Kliniczna z Wczesną Interwencją Logopedyczną. Pragnę bogacić swój warsztat logopedyczny, aby jeszcze lepiej i sprawniej móc pomagać dzieciom w doskonaleniu ich mowy oraz rozwoju komunikacji.

Prywatnie jestem mamą wspaniałej córeczki, która na co dzień daje mi dużo radości i motywuje do dalszego rozwoju. Uwielbiamy wspólnie spędzać aktynie czas oraz rozwijać nasze wspólne pasje.