Zakończyliśmy PROO!

 W grudniu nasza Fundacja zakończyła realizację projektu pn. PROO – NOWE DROGI ROZWOJU FUNDACJI SEMAFOR. Dzięki pozyskanym środkom, od listopada 2019 roku pomogliśmy ponad 100 dzieciom z problemami i deficytami w rozwoju. Zorganizowaliśmy 1331 godzin specjalistycznych terapii, w tym terapię psychologiczną, neurologopedyczną, pedagogiczną, fizjoterapię, zajęcia z integracji sensorycznej oraz terapię biofeedback. Doposażyliśmy Fundację w nowoczesne narzędzia diagnostyczno – terapeutyczne (m.in. aparat Biofeedback, aparat Audio 4 Lab, profesjonalne multimedialne programy logopedyczne). Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany przez kolejne lata do prowadzenia zajęć specjalistycznych wynikających z działalności misyjnej.

 pastedGraphic.png

 pastedGraphic_1.png

W ramach projektu nasza kadra brała udział w szkoleniach i kursach, dzięki czemu podwyższyła swoje kwalifikacje i umiejętności. Przekłada się to na poszerzenie oferty skierowanej do najmłodszych oraz lepszej pomocy terapeutycznej.

Ponadto pozyskaliśmy status organizacji pożytku publicznego, a dzięki środkom z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich mogliśmy przeprowadzić akcję informacyjno – promocyjną zachęcającą do wsparcia naszej organizacji środkami z 1%. 

pastedGraphic_2.png

pastedGraphic_3.png

ROGRAM ROZWOJU ORGANIZACJI OBYWATELSKICH na lata 2018-2030. PROO to pierwszy w historii program bezpośredniego wsparcia rozwoju polskich organizacji obywatelskich. Dotacja, którą otrzymaliśmy była przydzielona zarówno na rozwój instytucjonalny oraz realizację celów statutowych.  Więcej o Programie na stronie www.niw.gov.pl 

  

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Zostaw komentarz